Senior Leadership Team

Emma Bonnin
Info

Emma Bonnin

Head Teacher

Ben Sadler
Info

Ben Sadler

Deputy Head

Tracey Gulliford

Tracey Gulliford

Assistant Head - Inclusion/ Pastoral care and Designated Safeguarding Lead

Gill Dukelow
Info

Gill Dukelow

School Business Manager

Charlie Elvidge

Charlie Elvidge

Year 5/6 Team Leader

Rebecca Pedelty

Rebecca Pedelty

Maternity Leave - Year 5/6 Team Leader

William Conway

William Conway

Year 3/4 Team leader

Alana Redmond

Alana Redmond

Year 1/2 Team Leader

Tegan Havens

Tegan Havens

EYFS Team Leader

Teachers

Harry Glass
Info

Harry Glass

Blue Class (Year 6) Class Teacher

Madisson Jansen

Madisson Jansen

Red Class (Year 5/6) Class Teacher

Rob Gutteridge
Info

Rob Gutteridge

Brown Class (Year 5) Class Teacher

Charlie Elvidge

Charlie Elvidge

Years 5 and 6 - Intervention teacher

James O'Shea

James O'Shea

Orange Class (Year 4) Class Teacher

Zehra Cekic

Zehra Cekic

Purple Class (Year 3/4) Class Teacher

William Conway

William Conway

Pink Class (Year 3) Class Teacher

Maria Farress

Maria Farress

Green Class (Year 2) Class Teacher

Alana Redmond

Alana Redmond

Yellow Class (Year 1/2) Class Teacher

Tamanna Begum
Info

Tamanna Begum

Gold Class (Year 1) Class Teacher

Tegan Havens
Info

Tegan Havens

Crimson Class (Reception) Class Teacher

Emma Simpson
Info

Emma Simpson

Silver Class (Reception) Class Teacher

Clare Chinn

Clare Chinn

Lilac Class (Nursery) Class Teacher

Cheryl Bennett
Info

Cheryl Bennett

Indigo Class (2 Year Old Centre) Early Years Lead Practitioner

Hazel Lambert

Hazel Lambert

SEND Intervention Teacher

Maxine Ninomiya

Maxine Ninomiya

EAL Intervention Teacher

Jack Allinson
Info

Jack Allinson

Music Teacher

Support Staff

Arlene Scott

Arlene Scott

Wellbeing, Communication and Fundraising Lead

Sara Maughan
Info

Sara Maughan

HLTA

Tay Ismail

Tay Ismail

Sports Lead

Hildegard Maier
Info

Hildegard Maier

Music Tutor

Chyna Dempster

Chyna Dempster

Blue Class (Year 6) Teaching Assistant

Bex Woolcott

Bex Woolcott

Red Class (Year 5/6) Teaching Assistant

Fahima Khatun
Info

Fahima Khatun

Brown Class (Year 5) Teaching Assistant

Charlotte Brady
Info

Charlotte Brady

Orange Class (Year 4) Teaching Assistant

Siobhan McKinley
Info

Siobhan McKinley

Purple Class (Year 3/4) Teaching Assistant

Vicky Crossman
Info

Vicky Crossman

Pink Class (Year 3) Teaching Assistant

Angela Pottinger
Info

Angela Pottinger

Green Class (Year 2) Teaching Assistant

Arta Xhaferi
Info

Arta Xhaferi

Yellow Class (Year 1/2) Teaching Assistant

Faye Hunter

Faye Hunter

Gold Class (Year 1) Teaching Assistant

Janet Kaizik
Info

Janet Kaizik

Crimson Class (Reception) Nursery Nurse

Lee Laudat-Scott
Info

Lee Laudat-Scott

Silver Class (Reception) Nursery Nurse

Jackie Halpin
Info

Jackie Halpin

Lilac Class (Nursery) Teaching Assistant

Julie Saunders
Info

Julie Saunders

Lilac Class (Nursery) Nursery Nurse

Cheryl Bennett

Cheryl Bennett

Indigo Class (2 Year Old Centre) Early Years Lead Practitioner

Louise Jeffrey
Info

Louise Jeffrey

Indigo Class (2 Year Old Centre) Early Years Support Worker

Tara Wright

Tara Wright

SEND 1:1 Teaching Assistant

Becky Catalano

Becky Catalano

SEND 1:1 Teaching Assistant

Vana Manaj
Info

Vana Manaj

SEND 1:1 Teaching Assistant

Aida Mougas

Aida Mougas

SEND 1:1 Teaching Assistant

Info

Hana Hussain

Somali/ Arabic Teaching Assistant

Sibel Dogan

Sibel Dogan

Turkish Teaching Assistant

Inclusion Team

Tracey Gulliford

Tracey Gulliford

Assistant Head - Inclusion/ Pastoral care and Designated Safeguarding Lead

Natalie Broomes

Natalie Broomes

Child and Family Support Worker

Marcia Harris

Marcia Harris

Pastoral Care Support Worker

Hazel Lambert

Hazel Lambert

SEND Intervention Teacher

Maxine Ninomiya

Maxine Ninomiya

EAL Intervention Teacher

Tara Wright

Tara Wright

SEND 1:1 Teaching Assistant

Becky Catalano

Becky Catalano

SEND 1:1 Teaching Assistant

Vana Manaj

Vana Manaj

SEND 1:1 Teaching Assistant

Aida Mougas

Aida Mougas

SEND 1:1 Teaching Assistant

Sibel Dogan

Sibel Dogan

Turkish Teaching Assistant

Hana Hussain

Somali/ Arabic Teaching Assistant

Nerissa McDonald

Nerissa McDonald

Therapist

Rachael Neville

Rachael Neville

Therapist

Office and Premises

Gill Dukelow
Info

Gill Dukelow

School Business Manager

Ann Dwyer
Info

Ann Dwyer

Office Manager/ Senior Admin Officer

Estelle Bevis-Murrain
Info

Estelle Bevis-Murrain

Receptionist/ Clerical Assistant

Steve Wells
Info

Steve Wells

Site Manager

Play Team

Tay Ismail

Tay Ismail

Play Team Leader

Vicki Scully
Info

Vicki Scully

Play Team Member

Sibel Dogan

Sibel Dogan

Play Team Member

Petra Slezakova

Petra Slezakova

Play Team Member

Aida Mougas

Aida Mougas

Play Team Member

Extended School

Janet Kaizik
Info

Janet Kaizik

Breakfast Club Lead

Lee Laudat-Scott
Info

Lee Laudat-Scott

Breakfast Club Worker

Julie Saunders

Julie Saunders

Breakfast Club Worker

Jackie Halpin
Info

Jackie Halpin

Breakfast Club Worker

Vicky Crossman
Info

Vicky Crossman

Playcentre Lead Part Time

Lee Laudat-Scott

Lee Laudat-Scott

Playcentre Lead Part Time

Jackie Halpin

Jackie Halpin

Playcentre Worker

Tara Wright

Tara Wright

Playcentre Worker